HTC

telefony htcFirma HTC (High Tech Computer Corporation, znana niegdyś też jako Qtek) powstała w 1998 roku i początkowo jej oferta obejmowała wyłącznie outsourcing. Oznacza to, że w ramach porozumień z innymi firmami wytwarzała produkty, które sprzedawano pod ich – a nie jej – szyldem. HTC od zawsze skupia się głównie na technologiach mobilnych, w tym przede wszystkim na wszelkiego rodzaju palmtopach i smartfonach – jednymi z jej pierwszych produktów były takie urządzenia jak np. HP iPAQ czy Palm Treo 650.

HTC ma na swoim koncie kilka pierwszych w swoim rodzaju produktów na świecie. Dotyczy to np. pierwszego smartfona opartego na platformie Windows czy pierwszego telefonu z systemem Microsoftu obsługującego technologię 3G. Szczególną uwagę zwraca tu jednak pierwszy telefon w skali globalnej z systemem Android – HTC Dream (w Polsce sprzedawany jako Era G1).

Firma zaczęła wydawać produkty pod swoją marką w 2008 roku, przy czym – jak widać na powyższym przykładzie – w niektórych regionach pieczę nad nimi wciąż trzymały inne korporacje, np. T-Mobile czy wspomniana Era. HTC skupiało się na początku przede wszystkim na systemie Windows Mobile, ale w 2009 roku obiektem jego zainteresowania stał się Android, a w kolejnym roku Windows Phone.

Obecnie firma cieszy się co raz większą popularnością, głównie dzięki wypuszczeniu takich serii smartfonów jak np. SP, Desire, Explorer, Sensation, One, Wildfire czy Windows Phone 8S / 8X. W większości sklepów można też kupić różne akcesoria, m.in. kable USB, etui czy baterie.

Powiązane wpisy